Eminevim’in sahibi kim?

01 Haziran 2019
Eminevim şirketi özel bir teşebbüstür ve 29 yıldır işleyiş göstermektedir. Sahibi ise Abdurrahman Emin ÜSTÜN’dür.Emin Üstün Kimdir? 
Abdurrahman Emin ÜSTÜN (Girişimci, Yatırımcı İşadamı) 08.07.1951 yılında Bolu ilinin Gerede ilçesi Demirciler mahallesinde doğdu. Lise öğrenimine 1966’da başladı. Kastamonu Sanat Erkek Enstitüsü’nde torna tesviye bölümü okudu ve 1969 yılında bitirdi. 1969-1974 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Galatasaray Yüksek Okulu Mimarlık Akademisi’ni bitirdi.

1973 yılında lif ve pres imalatı yapan LİFSAN Hidrolik Sanayi Şirketini kurdu. 1987 yılında ise inşaat ve arsa işleri alanında faaliyet gösteren GENTAŞ’ı kurdu ve bu faaliyetlerine ise 1991 yılına kadar devam etti. 1991 yılında ise halen şu an faaliyetlerine aktif olarak devam eden ve elbirliği sistemine dayalı faizsiz bir sistem ile müşterileri otomobil sahibi yapan Eminotomotiv’i kurdu.
"Hayatım boyunca üstesinden gelinemeyecek gibi görünen sorunlara çözüm aradım. Birliğin ve beraberliğin gücüne hep inandım. Bu güç ile zor işlerin üstesinden gelinebileceğini gördüm. Dünyada ve ülkemizde gelir dağılımındaki adaletsizlikler her zaman yüreğimin burkulmasına sebep oldu. Ne yaparsam insanımıza fayda sağlayabileceğimi düşündüm.

Aslında sadece ülkemiz insanı için düşünmek bencillik sayılabilir. Grubumuzun ilkelerinde yer almasını sağladık. Sosyal sorumluluk projeleri geliştirdik. Elbirliği'ni kullanarak kötüyü iyiye, iyiyi daha iyiye çevirmeye çalıştık."
Emin Üstün 2005 yılında mortgage satış sisteminin ülkemize girmesiyle birlikte vatandaşımıza faizsiz ev alma alternatifini sağlayan bir organizasyon olan Eminevim’i kurdu. 40 şubeyle başlayan sistem şu an ülke genelinde 60’tan fazla ilde toplam 103 şubeye ulaşmıştır. Kurduğu sistemle Türkiye’de 135 binin üzerinde kişi ev ve otomobil sahibi oldu.

Emin Üstün halen Eminevim, Eminotomotiv, Emin Enerji, Eminevim Gayrimenkul Geliştirme ve Emin Tarım ve Hayvancılık şirketlerini bünyesinde barındıran Emin Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.
CEVAPLAYAN:
Emin Grup
Emin Grup Kurumsal İletişim ve Pazarlama
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN: PaylaşPaylaşPaylaş